کتابخانه اخبار و مطالب چندرسانه ای
دنیای اروپا از یک طرف انسان را بکلی از ارزش ساقط می‌کند و او را جز ماشین چیزی نمی‌داند و از طرف دیگر سخن از حقوق بشر و حیثیت ذاتی بشر می‌راند. تعلیم و تربیت در اسلام / ص 239
پیشنهاد سردبیر
استاد شهید مطهری در تفسیر سوره مبارکه قدر، انسان و اعمال او را موجب فضیلت یافتن زمان و مکان می داند و نه برعکس: زمان ها به واسطه انسان کسب فضیلت می کنند؛ یعنی همین قدر که زمانی را برای عبادت قرار دادند و مردمی در آن وقت عبادت کردند و انسان در زمانی عبادت می کند که دیگران هم عبادت می کنند و همه این...
صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه به عنوان قله اقدامات سیاسی حضرت که در نهایت مظلومیت در تاریخ اقتدار ولایت را به رخ می کشد، همواره از سوی شخصیت های مختلفی مورد کنکاش قرار گرفته است. در کلام حاضر این واقعه را از منظر نگاه شهید مطهری (ره) بررسی می کنیم.
[آیا صحیح است‌] یک ماه رمضان بر ما بگذرد که در آن ماه ما یک سلسله تهمتها به یکدیگر بسته باشیم؟ ماه رمضان براى این است که مسلمین، بیشتر اجتماع کنند، عبادتهاى اجتماعى انجام دهند و در مساجد جمع شوند، نه اینکه ماه رمضان وسیله تفرقه قرار گیرد.
زندگی به سبک مطهری
ورود استاد مطهری به نجف‌آباد، موجی از گرایش به مسجد به وجود آورد.
حکمت ها و اندرزها
پس اگر ما ماه رمضانی را گذراندیم، شبهای احیایی را گذراندیم، روزه‌‏های متوالی را گذراندیم و بعد از ماه رمضان در دل...
کتاب هفته
بخش ششم از مجموعه «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» به موضوع معاد اختصاص دارد. اصل ایمان به زندگی جاوید و حیات اخروی...
سخنرانی های برگزیده
کتب استاد
پیام امام خمینی رحمة الله علیه به مناسبت شهادت استاد شهید مرتضی مطهری :
«تسليت در شهادت مردى كه در اسلام شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن كريم كم نظير بود. من فرزند بسيار عزيزى را از دست داده‏ام و در سوگ او نشستم كه از شخصيّتهاى بود كه حاصل عمرم محسوب مى‏شد. در اسلام عزيز به شهادت اين فرزند برومند و عالم جاودان ثلمه‏اى وارد شد كه هيچ چيز جايگزين آن نيست.»
تصاویر برگزیده